Beurzen

Veel taleninstituten in Italië geven korting op het cursusgeld aan leden van onze vereniging. De voorwaarden waarop hiervan gebruik kan worden gemaakt (aantal weken, periode, etc.), alsmede de kortingspercentages verschillen (van 5 % tot wel 100%!). Hieronder volgt een overzicht - gerangschikt naar regio - van de scholen waarmee ons Comitato het laatste jaar contact heeft gehad over de beschikbaarheid van beurzen (klik op de websitelink voor meer informatie over het instituut en het lesprogramma).

 

Sicilia Scuola     
Sito web
Catania     
Scuola Galatea www.scuolagalatea.it
Cefalù Solemar Academy www.solemar-academy.com
Palermo Sicilia Language School www.scuolaitalianosicilia.it
Patti Nausicaa www.nausicaaclub.it
Taormina Babilonia

www.babilonia.it

 

Sardegna

Scuola Sito web
Alghero
Scuola di Lingua e Cultura Italiana www.unisstral.it
Cagliari L’Accademia www.laccademia.com
One World www.oneworlditaliano.it

 

Calabria Scuola
Sito web
Reggio di Calabria Reggio Holiday Study www.reggioholidaystudy.it

 

Puglia Scuola   
Sito web
Lecce The Hub www.thehublecce.com
Otranto
Italian Language School www.ilsonline.it

 

Campania
Scuola
Sito web
Napoli Centro Italiano www.centroitaliano.it
Salerno Accademia Leonardo www.accademialeonardo.it

 

Lazio Scuola Sito web
Roma Torre di Babele www.torredibabele.com

  

Umbria Scuola    Sito web
Assisi Accademia Lingua Italiana www.aliassisi.it
Todi La Lingua La Vita www.wellanguage.com

 

Toscana Scuola  
Sito web
Arezzo Cultura Italiana Arezzo www.culturaitalianaarezzo.it
Firenze
Scuola Leonardo da Vinci www.scuolaleonardo.com
Centro Italiano www.centroitalianofirenze.com
Centro Fiorenza www.centrofiorenza.com
Centro Machiavelli www.centromachiavelli.it
Dante Alighieri www.firenze.ladante.it
Europass www.europass.it
Istituto Il David www.davidschool.com
Istituto Europeo www.istitutoeuropeo.it
Scuola Toscana www.scuola-toscana.it
Lucca
Lucca Italian School www.luccaitalianschool.com
Orbetello  
Terramare
www.linguaterramare.com
Siena
Dante Alighieri www.dantesiena.com

 

 Le Marche Scuola Sito Web
Camerano 
Centro Culturale Conero  www.linguaitaliana.com
Dante Alighieri www.scuoladantealighieri.org
Civitanova Civitas Italia www.civitasitalia.org
Macerata  
Università di Macerata www.unimc.it
Mondavio 
Dante Alighieri
www.scuoladantealighieri.it
Recanati
Campus L’Infinito www.campusinfinito.it
San Severino Edulingua
www.edulingua.it
Urbania Centro Studi Italiani www.centrostuditaliani.org
Urbino Lingua Ideale www.linguaideale.it

 

Veneto Scuola Sito Web
Caorle Il Faro www.ilfarolingua.it
Venezia Istituto Venezia www.istitutovenezia.com
Trieste Istituto Venezia www.istitutovenezia.com
Verona Centro Studi Idea www.ideaverona.com

 

Friuli    
Scuola Sito Web
Udine Università degli studi www.uniud.it

  

Emilia-Romagna Scuola  Sito Web
Bologna    
ARCA
www.arca-bologna.com
Madrelingua www.madrelinguaitalian.com
Modena Romanica www.romanica.it
R.Emilia Reggio Lingua www.reggiolingua.it
Rimini Rimini Academy www.riminiacademy.it
Rimini Tiberius International www.tiberius-international.com

 

Lombardia   
Scuola  Sito Web
Milano CALCIF www.calcif.unimi.it

 

Liguria Scuola   Sito Web
Chiavari Nel Blu www.nel-blu.it
Genova
Centro Internazionale di Studi Italiani www.centrint.unige.it
A door to Italy www.adoortoitaly.com
Scuola Tricolore www.scuola-tricolore.it
Sanremo   
Omnilingua www.omnilingua.net
Sestri Levante SEMA www.sema-it.com

 

Piemonte Scuola   Sito Web
Torino       L’Italiano Porticando www.italianoporticando.com

Door bemiddeling van de Sede Centrale van Dante Alighieri (DA) geven de DA Comitati in Bologna, Firenze, Milano, Roma en Torino 10% korting op het cursusgeld.      

 

Voor wat betreft de inschrijfprocedure wijzen wij u graag op het volgende:

  • U informeert zich over een school waar u een cursus wilt volgen. 
  • Vóórdat u zich inschrijft, neemt u contact op met Ad Spliet (e-mail: borse@dante-alighieri.nl, telefonisch 070-3588080 of mobiel 06-51404357). Hij gaat dan na of het instituut van uw keuze een beurs aanbiedt. Als de school dat aanbod al niet spontaan had gedaan, zal hij daartoe een verzoek doen.
  • Pas nádat positief bericht is ontvangen over de toekenning (op naam) van de beurs, schrijft u zich in.
  • Verdere contacten met de school; betreffende lesmethode, niveau, buitenschoolse activiteiten, huisvesting, betaling, alsmede de reis, regelt u zelf. Tenslotte vermelden wij dat er bemiddelingsorganisaties zijn die het regelen van een cursus voor u uit handen nemen, onder andere Italstudio (www.italstudio.nl) en Tricolore (www.tricolore.nl). In veel gevallen krijgen onze leden ook korting op de door hen aangeboden cursussen.

Studenten die er over denken een cursus in Italië te volgen, stellen het op prijs over de ervaringen met de scholen te lezen. Wij nodigen degenen die van een beurs gebruik maken dan ook uit een verslag/impressie te schrijven voor het Bollettino (in het Nederlands of in het Italiaans) over de ervaringen met de school, de lessen en de plaats waar u geweest bent!  

                                                                                       
De vereniging Dante-Alighieri Leiden-Den Haag geeft hiermee geen oordeel over de kwaliteit en inhoud van de cursussen.